PŘIHLÁŠENÍ

SARKONIA: Nebráníme se velmi různorodým vlivům
Pokud nepohrdnete nějakou tou neotřelou filozofií, mrkněte na web kapely SARKONIA, kde si ji v povídání o této skupině užijete dosytosti. Tito melodičtí metalisté pocházejí z Přerova a jejich zatím jediná deska dostala jednoduchý název "Počátek". Byla natočena loni, kdy jsme také mohli kapelu vidět na řadě zajímavých akcí. Nadešel čas, dozvědět se o skupině něco více.Mohli bychom v krátkosti zmínit pár vět z nedlouhé historie kapely, jak jste se dali dohromady, v jaké sestavě a co všechno má už kapela Sarkonia za sebou?
Sarkonia, jako taková, tady byla ve své podstatě vždycky. Jen čekala na správné místo a čas, aby se mohla promítnout do fyzického světa. Myšlenky a názory, které nese, by se mohly projevit různými formami, ale my si zvolili jako prostředek umění, zvlášť potom hudbu, protože to je řeč, která je nám nejbližší. Co se týče jednotlivého zastoupení v kapele, řízením osudu jsme se sešli tři ženské a tři mužské elementy, což skvěle funguje. Hlavně proto, že nás nepoutá jen působení v kapele, ale je mezi námi jakási zvláštní chemie. Svedlo nás dohromady něco hlubšího, něco, co chceme předat dál. Sarkonia má za sebou, na to že se jedná o relativně mladý projekt, velice úspěšný rok. Vydali jsme naše první CD, odehráli řadu koncertů a lidé hlavně reagují na naši tvorbu, což je samozřejmě účelem.


Loňským rokem jste debutovali deskou "Počátek". Povězte něco málo k ní, kde se nahrávalo, jak dlouho trvalo, než album vzniklo a jaké jsou recenze a ohlasy fanoušků na něj.
Desku jsme si nahrávali sami, na domácí půdě, na zkušebně, takzvaně „na koleně“. Chtěli jsme udělat všechno tak, abychom nebyli ve stresu kvůli termínům ve studiu a mohli si dovolit se vracet už k hotovým věcem a znova a znova je zdokonalovat, dokud nebudeme spokojeni. Jak každý muzikant ví, to je prakticky nemožné. Vždycky to přece může být lepší… Díky tomu to trvalo trochu déle, ale podle ohlasů fanoušků a recenzentů, to asi stálo za to, si trochu počkat. [úsměv]


Tvoří skladby na albu nějaký ucelený koncept? Všechny písně dostaly víceméně jednoslovné názvy. Jedná se tedy v některých o oněch šest základních pilířů, o kterých se píše na vašich kapelních profilech?
Ano, přesně tak. Počátek je koncepční album a přesně jak říkáš, jednotlivé skladby jsou základní pilíře, na kterých je vystavěna naše filozofie. Jeden bez druhého mohou existovat, ale jsou značně omezeny ve svých schopnostech. Teprve, když spojí své síly, vytvoří harmonický celek, který v sobě skrývá nádherný svět nekonečných možností. Takto se právě na "Počátku" postupně spojily jednotlivé emoce, v bytosti jménem Sarkonia, aby objevily netušenou moc svobodné volby. Každý člen kapely tak zastupuje jeden pilíř, jednu emoci, jejichž kombinace jsou nevyčerpatelné a připlouvají k nám v rytmu našich životů.


Ještě jednou k názvu desky, je tento "Počátek" v názvu chápán jako zrod Sarkonie nebo je za tím něco jiného?
Je to zrod Sarkonie, je to zrod nového myšlení, je to zrod každého z nás, kdo si uvědomí svoji podstatu a rozhodne se žít v souladu sám se sebou. Můžeš si pod tím představit cokoli.


Debut je možné objednat na vašem webu jak na fyzickém nosiči, tak přes web vivala.cz v digitální podobě. Jaké možnosti dávají fanoušci více přednost? Objednávají klasické CD nebo více stahují z internetu?
Prozatím rozhodně vede fyzická forma. Ono moct si v rukou otevřít booklet, na kterém jsme si mimochodem dali dost záležet, má stále svoje kouzlo.


Na Bandzone lze nalézt informaci, že na nové desce aktivně pracujete. Jak daleko tedy přípravy nové desky jsou? Stylově se ponese ve stejném duchu jako debut?
Momentálně máme rozdělaných pár skladeb, na kterých paralelně pracujeme. Chtěli bychom se pokusit o trochu jiné a nové postupy hlavně v oblasti zpěvu a využít víc potenciálu třech vokálů, ale uvidíme, jak se nám to podaří. Co se týče stylu, těžko říct, sami zatím nevíme, co z nás vypadne [úsměv]. Každopádně se ale nebráníme velmi různorodým vlivům.


Účinkovali jste loni mimo jiné na prvním ročníku festivalu Rocková Hostim po boku kapel Iron Savior nebo Wizard. Jak se vám hrálo a jaká byla odezva fanoušků?
Hrálo se nám velmi dobře. V zákulisí panovala přátelská atmosféra, jak ze strany pořadatelů, tak ostatních kapel a moc jsme si to užili. Bylo to pro nás sice trošku náročnější, protože jsme jeli „dvoják“ a hned po odehrání našeho setu jsme přejížděli na další koncert, ale máme z tohohle dne spoustu vzpomínek, u kterých se zasvěcení začnou potutelně usmívat. Fanoušci tu byli velmi milí, až nás překvapilo, jaký jsme měli ohlas.


Účastníte se také hudebních soutěží jako Spark Fresh Blood nebo Líheň 2017. Máte už nějaké kapelní zkušenosti na podobných typech soutěží a jaké jsou vaše úspěchy na nich?
Ze začátku jsme o podobných soutěžích uvažovali, abychom se trochu zviditelnili. Nakonec jsme se ale rozhodli pro vlastní cestu. Je možná o trošku trnitější a vede oklikou, ale dává nám svobodu volit si vlastní směr a navíc z ní vidíme výhledy, které ostatní nevidí.


Texty v češtině zůstanou ve vaší tvorbě i do budoucna a proč?
Prozatím rozhodně ano, momentálně o změně vůbec neuvažujeme, ale nikdy neříkej nikdy…
Čeština je naše mateřština, je to nádherný a bohatý jazyk, kterým nejlépe dokážeme vyjádřit, co cítíme. Samozřejmě, že bychom byli rádi, kdyby naše myšlenky a vize prosákly i do širšího povědomí a vydaly se do světa, ale všechno má svůj čas. Kruhy se rozšiřují od středu a my teď míříme na naše nejbližší, tedy lidi, mezi kterými žijeme, kteří sdílejí stejnou zemi, kulturu a historii. Jakmile se myšlenka zakoření, sama si najde cestu ke světlu a bude růst bez ohledu na jazyk.Tak ať vám to hraje a prozraďte, rýsuje se třeba už teď zkraje roku nějaká zajímavá akce, na kterou by stálo za to lidi pozvat?
Letošní první koncert se uskuteční 10.2.2017 v Hranicích, v Zámeckém klubu, s úžasnými Emerald Shine a Quattro Buggy. Během dubna proběhne pár zajímavých akcí a hlavně v létě se rýsují nějaké větší festivaly, takže je se na co těšit a o všem budeme aktuálně informovat na všech našich sítích.
Děkujeme za rozhovor a možnost podělit se alespoň částečně o náš svět.

Zobrazeno: 1208x

Magua


» SARKONIA: Nebráníme se velmi různorodým vlivům (27.1.2017)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Rozhovor | SARKONIA: Nebráníme se velmi různorodým vlivům | Hard Music Base


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist