Recenze přečtena 164x (od 13.4.2017)

THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Dissociation (2016)

cover The Dillinger Escape Plan chtějí utichnout a dát si klid a před tím vydávají směsici "Dissociation". Vypadají pěkně naštvaně před pauzou a důkladně se vybíjejí, aby měli vycizelovaný výchozí bod na rozjímání nad věcmi příštími. Tak nějak vnímám toho svodidlo, které ukovali a natloukli na konec své cesty. Tato nahrávka je katalyzátor pro frustrované, rozčarované a hledající úspěch, ale i pro ty, kteří úspěchu dosáhli díky vlastní píli, ale nyní méně schopní, kteří se nepodíleli, projídají jejich snažení vniveč a myšlenka na to, že vše bylo zbytečné, je drásá stejně tak jako hudba Dilingerů. Štve Vás něco? Trápíte se? Vohulte to a očistná katarze může začít.
Pánové jsou machři, mohou si začít jakoby odnikud a fláknout mi ji bez přípravy nebo verbálního kontaktu. Totálně bezproblémově mě tahají hubou po rozbité, disharmonické cestě a ještě těkavě a nervně řvou, aby dokonali děsivé dílo. Kombinatorika a technické etudy, schované do balastu rozbíjení chrupavek a lámání kostí, jim jdou pěkně bez zadýchání se. Takto dopadne hudba, když nejsou žádné myslitelné hráčské a kompoziční limity a vše je možné a navíc máte shůry dáno po tunách nadání. Totální odstřel, který buď miluješ, nebo nedáváš.
Umně střídají polohy, aby posluchač vydržel a nešel z ringu po třech rychlých kolech. Prožijete tak jejich srážku s velkými melodiemi a klidnou monumentálností alá Mastodont. Když už mají pocit, že se jim loudáte blízko dveří od domova, pustí psa z řetězu, aby vás hnal dvorem. Psík jest cvičený a pln technických fines, jak se ladně dostat přes vámi svržené bariéry a ukousnout vám koule těsně u zadku. Pánové vyučují a s nadhledem káží. Když už jste jim na stopě, zahalí se osmibitovým ambientním maskovacím suknem a splynou s elektronickou scénou. Bestie, která Vás už několikrát prohnala, se znovu probouzí a dělá z posluchače totální fašírku a pak si z nás začnou tropit šprťouchlata v podobě potrhlého melodického preludování. Album toho nabízí tolik ke sledování, že to nelze postřehnout mnoha poslechy. Stále je co objevovat a ujíždět si na tom. Všechny vlivy, které tito borci zneužívají ku prospěchu své věci, servírují na jednom podnosu jako nikdo.
Přestože většinou drtí kov v asymetrických drtičích, tak je vznikající hřmotný lomoz poslouchatelný. A když podřadí na pomalejší stupeň, ale větší výkonovou sílu, zplodí zatěžkanou tryznu, plnou zoufalství a jistoty, že toto setkání už nerozchodíte bez trvalých následků. Vše je vysoce členité a sofistikované rozřezávání mého svědomí mnoha rozličnými způsoby, nebere kreativního konce. Bordel, který chce řád, ale nikdo ho nechce nastolit pro jeho bolestivost a tvrdost. Přitom nikdo nevidí, že přinese něco lepšího. To, co zase prožerou ti, kdož se o blahobyt nezasloužili. A tak pořád dokola. Věřím v návrat TDEP, aby vše v kruhu a závislé cirkulaci pokračovalo ke kontinuitě v tvoření lepších zítřků.


LedTherion 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Dissociation (2016) | Hard Music Base - webzin/databáze h&h hudby | www.hardmusicbase.cz

Party Smashers Inc. / Cooking Vinyl America


1. Limerent Death
2. Symptom of Terminal Illness
3. Wanting Not So Much as To
4. Fugue
5. Low Feels Blvd
6. Surrogate
7. Honeysuckle
8. Manufacturing Discontent
9. Apologies Not Included
10. Nothing to Forget
11. Dissociationø8/10

Počet hlasujících: 3
KOMUNITA

Počet členů: 1635
Nový uživatel: Metal-42

ON-LINE [0]

HARD MUSIC BASE

Webzin / Databáze hard & heavy hudby.

KONTAKT

Email: hardmusicbase@email.cz
Reklama: ima.advertisement@gmail.com

NAHRÁVKY K RECENZI

Pepa Jůza
Morašice 32
569 51 Morašice
Czech Republic
juzapepa@seznam.cz

facebook twitter galerie Přehled návštěvnosti RSS


© 2008-2017. Všechna práva vyhrazena.
nahoru
nahoru
TOPlist